Czego szukasz?
Zadzwoń: +48 577 003 838

Jak działa terapia online

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentom, oraz dostosowując się do obecnej sytuacji uruchomiliśmy terapię online.

Człowiek w dzisiejszych czasach prowadzi intensywny tryb życia, który jest wypełniony pracą, dodatkowymi zajęciami czy też częstymi podróżami. Przemieszczanie się z jednego miejsca na drugie, sprawia, że ciężko nam jest znaleźć czas na skorzystanie z pomocy psychologa poprzez udział w tradycyjnej sesji terapeutycznej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym takim jak komunikacja online udział w terapii jest już możliwy. Terapia online umożliwia komunikację ze swoim terapeutą z każdego miejsca na świecie.

Terapia online

Jak wygląda forma terapii online?

Terapia online w porównaniu do standardowego spotkania z terapeutą różni się tylko i wyłącznie formą komunikacji. Konsultacje terapeutyczne w formie online polegają, że pacjent kontaktuje się z terapeutą za pomocą dowolnego komunikatora (Zoom, WhatsApp, Google Meet, Skype, Messenger). Komunikatory te pozwalają na prowadzenie darmowych rozmów oraz wideokonferencji przez Internet. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy możliwość odbycia rozmowy z psychologiem lub terapeutą w czasie rzeczywistym. Zarówno pacjent, jak i terapeuta widzą i słyszą się nawzajem a terapia online jest tak samo skuteczna, jak i terapia stacjonarna.

Dla kogo dedykowana jest terapia online?

Wiele osób zastanawia się, czy tego typu forma terapii jest odpowiednia dla nich. Głównym założeniem tego typu formy spotkania z terapeutą, było umożliwienie odbycia rozmowy osobom, które z różnych powodów nie mają możliwości uczęszczania na sesje terapii do gabinetu.

Jedną z najczęstszych przyczyn wyboru tego typu terapii jest przebywanie poza granicami kraju, w którym przyjmuje terapeuta lub utrudniony dostęp do terapii stacjonarnej w aktualnym miejscu zamieszkania. Kolejną grupą pacjentów są osoby, które z przyczyn ograniczeń ruchowych lub zdrowotnych nie są wstanie dotrzeć na terapię stacjonarnie. Spotkania terapeutyczne online, doskonale sprawdzają się w przypadku osób, które mają trudności w kontaktach społecznych i wolą odbyć rozmowę z własnego zacisza domowego.

Terapia online doskonale sprawdzi się dla osób które:

  • zamieszkują daleko od gabinetu psychologa, przez co czas na dojazd i koszt jest uciążliwy;
  • często podróżują służbowo lub prywatnie, lecz chcą kontynuować terapię rozpoczętą w gabinecie;
  • mają trudności w opuszczaniu domu z powodów medycznych (zagrożona ciąża, niepełnosprawność, choroba);
  • zamieszkują poza granicami Polski, przez co mogą mieć utrudniony dostęp do terapeutów znających język i specyfikację kulturową;
  • są ograniczone w przemieszczaniu się (kwarantanna z powodu koronavirusa);
  • mają fobie, które nie pozwalają im na dojechanie do gabinetu;
  • mają trudności w bezpośrednich relacjach społecznych.
Skip to content